Εκτύπωση αυτής της σελίδας
Τετάρτη, 01 Φεβρουαρίου 2023 21:13

Πάλεψε αλλά ηττήθηκε ο Φιλαθλητικός από τον Άρη

Την ήττα με 3-0 σετ γνώρισε ο Φιλαθλητικός από τον Άρη Θεσσαλονίκης στη φάση των 8 του κυπέλλου Ελλάδας στο βόλεϊ γυναικών.

Τα κορίτσια του Φιλαθλητικού πάλεψαν απέναντι σε μια ομάδα της Volley League, ωστόσο ο Άρης ήταν ανώτερος και έφτασε στη νίκη με 3-0 σετ.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή, στην μνήμη του 19χρονου Άλκη Καμπανού, ο οποίος έχασε σαν σήμερα την ζωή του.

Αμέσως μετά το τέλος του αγώνα ο δήμαρχος Πρέβεζας Νίκος Γεωργάκος παρέδωσε λεύκωμα της Πρέβεζας στον αρχηγό της αποστολής του Άρη Θεσσαλονίκης.

Τα σετ: 19-25, 10-25, 17-25

Διαιτητές: Γκόλφης Παναγιώτης (Σύνδεσμος Πελοποννήσου), Φλούδας Μιχάλης, Γκάτζια Χρυσή (Σύνδεσμος Δυτικής Ελλάδος.

Φ.Γ.Σ Πρέβεζας (Πέτρος Παπαδόπουλος-Βασίλης Θεοδωράκης): Πατακιάρα, Κοσμίδου, Ηλιάδη, Θεοδωράκη, Μέλου, Τζαλαλή, Βαλέρια, Ζιώγου, Τοτσίδου, Μητσοπούλου, Κούκα, Σιούλα, Γκίμπερτ.

Άρης Θεσσαλονίκης (Γιάννης Τσαϊρέλης): Τάνη, Απλαδά, Σίλβα, Τσούμπα, Μπέτσεβα, Καϊσέντο, Κακουσάτου, Σαλαγκούδη, Κεραμιτσοπούλου, Λαμπριανίδου, Θεοδοσίου, Νταφοπούλου, Μπιτσιγκώνη, Καμπούρη.